Богдан Гаврилишин у Тернополі: презентація книги «Залишаюсь українцем» у ТНЕУ

5 квітня в актовій залі Тернопільського Національного економічного університету відбулася презентація книги Богдана Гаврилишина: «Залишаюсь українцем». Студенти вишу та гості мали нагоду вкотре послухати людину з неординарним мисленням, Українця з великої літери, який на всіх просторах світу своєю працею зводив добру славу своїй Батьківщині.

Розповідаючи про свій життєвий шлях, працю і здобутки, відповідаючи на запитання присутніх Богдан Дмитрович говорив про важливі речі з глибини серця, в’язав бесіду веселими оповідками зі свого життя, чим викликав усміх на обличчях.

Про цю зустріч за кілька днів ви зможете переглянути відео, а наразі пропоную світлини і фрагмент відеоінтерв’ю представникам місцевих мас-медіа та передрук про Богдана Гаврилишина з буклета.

Автор і редактор сайту Микола Василечко

Микола Василечко.

Відео, перша частина

Тривалість: 44 хвилини 23 секунди.

Посилання на першу частину відео на каналі YouTube

Відео, друга частина

Тривалість: 26 хвилин 35 секунд.

Посилання на другу частину відео на каналі YouTube

Перепрошую за звук, але ніяк його не зміг покращити.

Відео, інтерв’ю журналістам тернопільських ЗМІ

Тривалість: 53 хвилини 58 секунд.

Посилання на відео на каналі YouTube

Відео, Програма «Відверто про політику» телеканалу ІНТБ

Світлини

Богдан Гаврилишин у Тернополі: презентація книги «Залишаюсь українцем» у ТНЕУ

Богдан Гаврилишин у Тернополі: презентація книги «Залишаюсь українцем» у ТНЕУ

Молоді пластуни на презентації книги Богдана Гаврилишина «Залишаюсь українцем» у ТНЕУ

Молоді пластуни на презентації книги Богдана Гаврилишина «Залишаюсь українцем» у ТНЕУ

Богдан Гаврилишин у Тернополі: презентація книги «Залишаюсь українцем» у ТНЕУ

Богдан Гаврилишин у Тернополі: презентація книги «Залишаюсь українцем» у ТНЕУ

Ректор Тернопільського національного економічного університету Сергій Юрій і Богдан Гаврилишин

Ректор Тернопільського національного економічного університету Сергій Юрій і Богдан Гаврилишин

Богдан Гаврилишин під час прес-конфернеції у ТНЕУ

Богдан Гаврилишин під час прес-конфернеції у ТНЕУ

Богдан Гаврилишин з дружиною Леонідою Петрівною

Богдан Гаврилишин з дружиною Леонідою Петрівною

Богдан Гаврилишин у Тернополі: презентація книги «Залишаюсь українцем» у ТНЕУ

Богдан Гаврилишин у Тернополі: презентація книги «Залишаюсь українцем» у ТНЕУ

Богдан Гаврилишин підписує книги своїм шанувальникам

Богдан Гаврилишин підписує книги своїм шанувальникам

Богдан Гаврилишин (у центрі) і тернопільські журналісти Любов Левицька, Микола Шот, Валентина Баца і Микола Василечко

Богдан Гаврилишин (у центрі) і тернопільські журналісти Любов Левицька, Микола Шот, Валентина Баца і Микола Василечко

Богдан Гаврилишин: «Залишаюсь українцем»

передрук з буклета

Народився Богдан Гаврилишин у селі Коропець Тернопільської області 19 жовтня 1926 року. Перед кінцем Другої світової війни потрапив до Німеччини, а згодом, у таборі біженців, отримав середню освіту. В 1947 році виїхав до Канади, де спочатку працював лісорубом, потім офіціантом і був першим з повоєнних емігрантів, який вступив до Університету Торонто. У 1952 році отримав диплом інженера, а в 1954-му — диплом магістра. Пропрацювавши в міжнародній компанії три роки, був направлений на навчання до Міжнародного інституту менеджменту у Швейцарії.

У 1960 році розпочалася багаторічна педагогічна діяльність пана Гаврилишина. Вісім років він керує навчальними програмами в Міжнародному інституті менеджменту в Женеві, викладає курси з економічного розвитку, світового бізнесового середовища, керування міжнародними операціями та державного управління. У 1968 році Богдан Дмитрович стає директором цього навчального закладу й керує ним вісімнадцять років. За час роботи в МІМ-Женева Богдан Гаврилишин виплекав цілу плеяду спеціалістів вищої кваліфікації для сотень компаній в усьому світі.

Водночас Богдан Гаврилишин займався науковою роботою та плідною громадською діяльністю. У 1972 році його обирають членом Римського клубу, у 1973 році — членом Міжнародної академії менеджменту, у 1975 році — членом Світової академії мистецтва та науки. У 1976 році пану Гаврилишину присвоєно ступінь доктора економіки Університету Женеви, почесного доктора права Йоркського університету (Канада) у 1984 році та Університету Альберти (Канада) в 1986 році. Згодом доктор Гаврилишин отримує почесну відзнаку (Engeneering Hall of Distinction) Університету Торонто (Канада). Про високий міжнародний авторитет Богдана Дмитровича свідчить те, що він є знаним консультантом з питань державного управління та міжнародного бізнесу, виступає доповідачем, модератором і головою на міжнародних наукових конференціях та семінарах у понад 70 країнах світу. В науковому доробку вченого понад 100 статей з проблем менеджменту, освіти в галузі менеджменту, економічного та політичного середовищ. Його перу належать дві книги, причому одна з них — «Дороговкази в майбутнє — до найбільш ефективних суспільств» — набула світового визнання і видана в перекладі вісьмома мовами. У 2009 році книга «До ефективних суспільств: Дороговкази в майбутнє» втрете перевидана в Україні із доповненнями.

З кінця 1988 року доктор Гаврилишин присвячує свою подальшу діяльність Україні. Він ініціює заснування Академією наук України та МІМ-Женева спільного підприємства — Міжнародного інституту менеджменту в Києві (МІМ-Київ), який першим у колишньому СРСР почав готувати магістрів бізнес-адміністрування.

За активної участі та організаційної допомоги Богдана Гаврилишина в 1989 році в Україні було створено Міжнародний благодійний фонд «Відродження», що фінансується Джорджем Соросом. З початку діяльності фонду і до 1998 року Богдан Дмитрович очолював Наглядову раду цієї громадської організації, головною метою якої став розвиток в Україні засад громадянського суспільства в культурній, освітній, науковій та соціальній сферах.

У 1991 році доктор Гаврилишин створив і очолив Консультативно-дорадчу раду при Президії Верховної Ради України, яка діяла протягом наступних семи років, був членом Американо-українського дорадчого комітету, радником Першого Президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох Прем'єр-міністрів України, почесним головою Крайової Пластової Ради (Національної Скаутської Організації України). Сьогодні Богдан Гаврилишин – член Ради Світової Академії мистецтва та науки, член Швейцарського форуму з міжнародної політики, очолює Наглядову раду Міжнародного інституту менеджменту (МІМ-Київ). Він також сприяв створенню Міжнародного центру перспективних досліджень і був головою його Наглядової Ради до 2006 року.

Надзвичайно плідна праця доктора Богдана Гаврилишина в Україні високо цінується найширшими колами освітян, науковців та державних діячів. Його обрано іноземним членом Національної академії наук України, нагороджено відзнакою Президента України — орденом «За заслуги», він є Заслуженим діячем науки і техніки України, позаштатним радником голови Верховної Ради України, одержав почесні докторати Тернопільської Академії народного господарства, Університету імені Василя Стефаника в Івано-Франківську і Університету імені Юрія Федьковича в Чернівцях.

19 жовтня в «Українському домі» (Київ) відбулася урочиста презентація книги спогадів професора Богдана Гаврилишина «Залишаюсь українцем», видання якої збіглося із 85-річчям автора.

У своїх спогадах Богдан Гаврилишин розкриває секрет власного життєвого успіху, який полягає у постійному бажанні працювати над власним розвитком та на користь ближніх.

Життєвий шлях Богдана Гаврилишина є добрим прикладом для молодих лідерів. Він показує, як важливо не боятись самостійно мислити і відважно мріяти навіть за найскрутніших обставин.

Леонід Кравчук, Перший Президент України пише: «Ця книга спогадів дуже цікава особливо для молоді. Автор, якого я добре знаю, розповідає, як він, хлопець із українського села, який жив під польським і радянським режимами та німецькою окупацією, пережив з великими пригодам Другу світову війну, пізнав світ і став людиною світу залишаючись українцем».

За словами письменника та літературознавця Івана Дзюби, «...у своїх спогадах Богдан Гаврилишин говорить, що непереборний інтерес до навколишнього і потяг у широкі світи зродився у нього ще з дитинства. Спершу він задовольняв його читанням книжок, а згодом пізнавати світ довелося ціною власного, часом гіркого, досвіду. Тяжкою працею він утвердив себе в чужих краях, став визнаною у світі людиною, але не позбувся українського кореня і потреби у рідній землі. Спогади підтверджують гасло, яким керується Богдан Гаврилишин: «Мислити глобально, діяти локально». Добре було б, якби цей принцип засвоювала наша сучасна молодь».

Святослав Вакарчук, лідер гурту «Океан Ельзи», засновник фонду «Люди майбутнього» дає таку характеристику: «Хлопець з села. Лісоруб. Інженер. Професор. Радник президентів, дипломатів і міжнародних корпорацій. Людина світу... Богдан Дмитрович Гаврилишин — людина, яка постійно вчиться та мріє і крок за кроком йде вперед у пошуках гармонії. Ця книга про можливості і відкриття, про надії і сподівання, про молодь і для молоді, про мистецтво життя». «Мріяти, вірити, ставити мету та досягати її-такою є історія Богдана Дмитровича Гаврилишина. Ось лише деякі із його чеснот, що надихають мене особисто: віра у людей, щирість, активна суспільна позиція на світових теренах, любов до України, безмежне бажання вчитися та пізнавати світ, мудрість та жартівливість ... Ця книга про особистість, яка вийшла із українського села та увійшла у світову еліту лідерів, що впливають та змінюють навколишній світ... Зазирніть за завісу часу, та упевніться в тому, що надзвичайне — можливе!», — написав Дмитро Шимків, Генеральний директор "Microsoft Україна".

Нещодавно вийшло друком третє українське доповнене видання знаної в усьому світі, виданої багатьма мовами книги засновника МІМ-Київ, видатного мислителя й економіста Богдана Гаврилишина «До ефективних суспільств: Дороговкази в майбутнє».

Узагальнивши свій досвід життя в різних суспільних та національних формаціях, роботи в різних професійних сферах та на різних посадах, Богдан Гаврилишин представив у книзі «До ефективних суспільств: Дороговкази в майбутнє» методику аналізу суспільних настроїв, що дає змогу порівнювати різні нації-держави й давати доволі точні прогнози їх подальшого розвитку. До речі, в першому видання 1979-го р. було спрогнозовано розпад СРСР, що зайвий раз доводить ефективність авторських розробок.

«Книга має три різні аспекти, три різні підходи, які водночас доповнюють один одного. Перший — аналітичний, за допомогою якого я намагаюся визначити основні причини або передумови того, що одні суспільства виявляються ефективнішими за інші. Другий — рекомендаційний, який дає змогу з огляду на попередній аналіз радити, що слід змінити в суспільному ладі тих чи тих країн, щоб підвищити ефективність його функціонування. Третій — прогнозний. Він допомагає визначити ймовірність здійснення запропонованих змін, а в разі неможливості їх реалізації — передбачити найвірогідніші й найсприятливіші зміни», — зазначає у передмові до третього українського видання Богдан Гаврилишин.

Цьогорічне видання доповнене розділом «Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років», який автор присвятив панорамному аналізові минулого і перспектив становлення незалежної демократичної України, що робить книгу Богдана Гаврилишина «До ефективних суспільств: Дороговкази в майбутнє» особливо актуальною у сучасних кризових умовах.

Уривок з книги «Залишаюсь українцем»

«...Відтепер я належу до Тернополя і маю це «обласне громадянство». До певної міри в мене не було вибору, тому що Тернопіль заявив свої права на мене. Мене обрали президентом Тернопільської академії народного господарства, ректор якої був винятково енергійним адміністратором, дуже завзятою людиною. Я щорічно відвідував академію. Мені подобалося читати лекції її уважним та патріотично налаштованим студентам. Я також головував на позачергових засіданнях вченої ради академії і пишався тим, що серед випускників університету були: колишній голова Національного банку України, а згодом Прем'єр-міністр і Президент Віктор Ющенко, ряд високопоставлених представників державної адміністрації, бізнесу, науки і культури. Академія мала налагоджені контакти та реальну співпрацю з західними університетами, особливо у Німеччині, Голландії та Великобританії. Ми проводили міжнародні конференції з питань інтеграції України до Європейського Союзу, які проходили у філіалі академії в Криму. Три такі щорічні конференції були присвячені різним аспектам інтеграції. У цьому та деяких інших питаннях академія випереджала уряд».

[Інф.: 05.04.2012. Оновл.: 15.03.2014]

Додати коментар

Перед тим, як додавати свій коментар ознайомтеся, будь ласка, з правилами коментування на цьому сайті.
Всі коментарі, що суперечать правилам, будуть вилучатися без попередження!


Захисний код
Оновити