Найбільшу рукотворну книгу створили в Тернополі, встановивши рекорд України
- Деталі
- Опубліковано: П'ятниця, 28 вересня 2012, 21:47
Історичний момент встановлення рекорду відбувся вчора в Центральній дитячій бібліотеці Тернополя — найбільша рукотворна книга «Казки із Дивокраю» потрапила в Національний реєстр рекордів України.
Вчора я подію, так би мовити, «проспав», але сьогодні завітав у бібліотеку, щоб зазнимкувати це диво. Попри цю бібліотеку, до слова, ледь не щодня мандрую з Дружби до Центру. Зініціювала створення книги п. Ірина Мацко, яку можете бачити на одній із світлин із сертифікатом, який вчора їй вручила експерт Національного реєстру рекордів України Олена Коваленко з Києва.
Книгу висотою 1 м і шириною 90 см створювали протягом 9 місяців понад 120 дітей першого і другого класу з мікрорайону, який обслуговує Центральна дитяча бібліотека, а це п’ять тернопільських шкіл. Кожна школа ілюструвала одну казочку, відповідно у книзі є п’ять казок місцевих авторів.
Крім книги-велета, читачі із бібліотекарями створили і своєрідні шпаківні для книг, хоча я б назвав їх книжківнями. Це якось більше відображає статус цих будиночків. І гарно було б у кожній бібліотеці — ну, хоча б у дитячих — десь на видному місці створити такі книжківні. А в них оселяти книжки, які найбільше читають саме в цій бібліотеці.
...Завершу цей фоторепортажик ностальгійним: як я колись любив читати книжки! По дві-три в день міг «проковтнути». Зараз хіба зрідка пробіжу яких пару сторінок — все часу обмаль. Все більше за комп’ютером. Ех, де та пора дитинства поділася?..
Микола Василечко.
Світлини
Найбільша рукотворна книга України, яку створили в Тернополі
Ірина Мацко сертифікат тримає заслужено і з гордістю
[Інф.: 28.09.2012. Оновл.: 16.03.2014]
Додати коментар
Всі коментарі, що суперечать правилам, будуть вилучатися без попередження!
Коментарі
Яу автор Всеукраїнської ініціативи "Додай читання", поясню: такі книжкові читальні-шпаківні, до яких я шукала назви, за порадою Івана Малковича стали "книжковими шпаківнями".
До них прилітає Балакучий Шпак скликати дітей та письменників для спільної творчості. Така переісторія, а в майбутньому - нехай, дійсно шпаківень, книжківень і книжок буде всюди багато! Аби діти читали, бо в читанні - сила!)
Стрічка RSS коментарів цього запису