Круглий стіл «Церква — медіа — суспільство»

7 березня 2013 року в приміщенні фундації «Справа Патріарха Йосифа» зустрілися за круглим столом духовенство і представники ЗМІ, щоб обговорити можливі ініціативи співпраці та поширення християнських цінностей у сучасному суспільстві.

Круглий стіл «Церква — медіа — суспільство». о. Іван-Андрій Говера, о. Андрій Романків, Михайло Перун. 7 березня 2013 року

Круглий стіл був приурочений пам’яті Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого, 50 років від дня його звільнення з тюремного ув’язнення минає цього року, про що у вступному слові зазначив о. Андрій Романків. Фундація має на меті вшанувати Патріарха Йосифа не тільки ініціативами молитовного чи просвітницького характеру, а й розбудовувати цивілізоване суспільство в Україні.

Доктор наук соціальної комунікації Михайло ПерунПерший доповідач, доктор наук соціальної комунікації Михайло Перун, який прибув на цю зустріч зі Львова, поділився досвідом праці й навчання у європейських інформаційних інституціях і представив важливі елементи співпраці державних і церковних ЗМІ у європейських країнах. Одним із найбільших викликів для Церкви доповідач назвав проголошення Євангелія на мультимедійному етапі розвитку суспільства, в добу інтернету та комунікацій. Такі виклики він пропонує переосмислити на рівні парафій, єпархій та церковних структур, відповідальних за ділянку соціальної комунікації та шукати способи ефективного проголошення Євангелія в добу інтернету.

На основі досвіду праці у європейських ЗМІ, Михайло Перун наголосив, що релігійну тематику не повинні висвітлювати журналісти, які пишуть про культуру, а особи, які займаються релігійними питаннями. Бо в Україні журналісти, які займаються блоком культури часто пишуть і на релігійну тематику, хоч не є спеціалістами у цій справі. На його думку, у більшості видань бракує аналітики та цілісного розуміння проблеми, ЗМІ часто зацікавлені тематикою негативних сенсацій, прямого насильства і роблять це у 95%, що ще більш негативно впливає на свідомість людини.

Докторант богослов’я Папського східного інституту Риму о. Андрій-Іван ГовераДокторант богослов’я Папського східного інституту Риму о. Андрій-Іван Говера говорив про проекти співпраці між Церквою та ЗМІ, які діють у Тернополі, і про ті, які варто здійснити. Він звернув увагу на важливість християнських цінностей в сучасних обставинах, адже саме вони є передумовою цивілізованого розвитку суспільства та найбільше молоді.

«Мас-медіа, безумовно, повинні нести якусь інформацію, однак вони повинні нести і виховний момент, — каже священик. — Роль Церкви — виховати молодь, використовуючи ті засоби, до яких звертається молодь...» Церква хоче співпраці із ЗМІ, щоб ініціативи, погляди, проекти церкви стали доступні для ширшого загалу, бо Церква майже немає фахових журналістів, однак прагне співпраці, аби їх професіоналізм допоміг творити позитив у суспільстві.

В обговоренні взяли також участь представники тернопільських засобів масової інформації Богдан Новосядлий, Інна Сирник, Інна Окаринська, молодіжний громадський діяч Любомир Шимків, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ о. Олег Харишин.

Круглий стіл «Церква — медіа — суспільство». В обговоренні взяли також участь представники тернопільських засобів масової інформації. 7 березня 2013 року

Микола ВАСИЛЕЧКО.

При написанні матеріалу частково використано текст статті «Круглий стіл Церкви і ЗМІ у Тернополі: перші кроки співпраці» із сайту Тернопільсько-Зборівської Архієпархії УГКЦ.


Відео

Тривалість:1 година 35 хвилин 48 секунд.

Посилання на відео на каналі YouTube


[Інф.: 08.03.2013. Оновл.: 22.03.2013]

Додати коментар

Перед тим, як додавати свій коментар ознайомтеся, будь ласка, з правилами коментування на цьому сайті.
Всі коментарі, що суперечать правилам, будуть вилучатися без попередження!


Захисний код
Оновити