Тернопіль у фактах

Нагороджені відзнакою Тернопільської міської ради

Список нагороджених складений за рішеннями сесій Тернопільської міської ради.

Відзнака Тернопільської міської ради

2008

Відзнака I ступеня:

Владика Василь Семенюк — єпарх Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ;

Отець Анатолій Зінкевич — настоятель Святотроїцького духовного центру на честь Данила Галицького;

Гром’як Богдан Іванович — головний архітектор проектів ТК ТВП «Тернопільархпроект», член національної спілки архітекторів України;

Караванський Олег Іванович — голова правління ВАТ «Тернопільгаз»;

Мельник Богдан Миколайович — начальник будівельного управління «Житлобуд-1»;

Новосельський Зіновій Мар'янович — заступник міського голови з фінансових питань, начальник управління фінансів та бюджету;

Фліссак Ярослав Антонович — голова тернопільського земляцтва в Києві;

Ясній Петро Володимирович — ректор Тернопільського державного технічного університету імені І. Пулюя.

Відзнака II ступеня:

Отець Мар’ян Ференц — ігумен монастиря отців-редемптористів, настоятель церкви Успення Пресвятої Богородиці;

Василишин Галина Богданівна — заступник прокурора м. Тернополя;

Гора Борис — заступник голови тернопільського туристичного клубу «Кристал»;

Гринчишин Любов Володимирівна — керуюча Тернопільською філією АКБ «Укрсоцбанк»;

Мархівка Василь Степанович — директор фабрика «Нова»;

Сушкевич Володимир Леонович — заслужений журналіст України;

Шинке Володимир Володимирович — приватний підприємець, меценат.

Відзнака III ступеня:

Кислинський Едуард Вікторович — фотохудожник, володар двох золотих медалей фотоконкурсу «Тріренберг Супер Цірквіт -2007»;

Кміта Віктор Вікторович — головний лікар Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги;

Колос Ольга Степанівна — директор ТОВ «Інтеграл»;

Нацюк Надія Іванівна — водій тролейбуса КП «Тернопільелектротранс»;

Ніколайчук Руслан Петрович — голова правління ВАТ «Тернопільська кондитерська фабрика «Тера»;

Пазізін Микола Іванович — член Національної Спілки художників України;

Проць Лілія Петрівна — президент Тернопільської міської молодіжної громадської організації «Фізкультурно-спортивний клуб “Спорт-Клас”»;

Сеньковська Ганна Романівна — начальник житлового відділу управління житлово-комунального господарства та екології;

Храпцьо Роман Іванович — голова Тернопільської міської організації Спілки ветеранів Афганістану.

Джерело:
Рішення 20 сесії п’ятого скликання Тернопільської міської ради № 5/20/72 від 21 серпня 2008 року.

2009

???

2010

Відзнака I ступеня:

Олещук Ігор Андрійович — старший науковий співробітник Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів;

Шинке Володимир Володимирович — приватний підприємець.

Відзнака II ступеня:

Андрейчин Михайло Антонович — лікар-інфекціоніст, професор Тернопільського державного медичного університету імені І. Горбачовського;

Бабанли Шагін Расімович — головний лікар Тернопільського обласного онкодиспансеру;

Пазізін Микола Іванович — художник;

Подкович Марта Михайлівна — заслужений працівник культури України, заступник директора Тернопільського державного музичного училища імені С .Крушельницької;

Феленчак Василь Андрійович — художній керівник муніципального Галицького камерного оркестру.

Відзнака III ступеня:

Конет Дарія — громадська діячка;

Романчук Леся Іванівна — поетеса.

Джерело:
Рішення 38 сесії п’ятого скликання Тернопільської міської ради № 5/28/2 від 26 серпня 2010 року.

2011

Відзнака I ступеня:

Букавин Іван Ярославович — вчитель історії Тернопільської спеціалізованої школи I-III ступенів № 29 з поглибленим вивченням іноземних мов;

Пазізін Микола Іванович — художник;

Смик Олександр Іванович — начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради;

Стопник Сергій Григорович — голова Господарського суду Тернопільської області;

Ткачик Богдан Іванович — художник;

Хміль Стефан Володимирович — директор клініки ПП «Клініка професора С. Хміля» Центру планування сім’ї та репродукції дитини.

Відзнака II ступеня:

Денисюк Ніна Анатоліївна — директор комунальної установи «Тернопільська міська централізована бібліотечна система»;

Зажерей Галина Андріївна — вчитель математики Тернопільської загальноосвітньої школи № 12;

Івегеш Василь Петрович — заступник директора зі спортивно-масової роботи Тернопільської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 30;

Ковальчук Віталій Володимирович — голова правління ЗАТ «Тернопільський молокозавод»;

Підкуймуха Віталій Володимирович — лікар-офтальмолог ПП «Клініка мікрохірургії ока “Медікус”»;

Тибінь Анатолій Михайлович — декан факультету міжнародного бізнесу та менеджменту Тернопільського національного економічного університету.

Відзнака III ступеня:

Беркутов Сергій Олександрович — начальник відділу адміністрування податку з доходів фізичних осіб по податкових агентах управління оподаткування фізичних осіб Тернопільської об’єднаної податкової інспекції;

Бирда Зінаїда Григорівна — художній керівник зразкового самодіяльного дитячого ансамблю народного танцю «Сонечко»;

Євгеіуш Віцісло — голова правління гоношльонської агенції промоції підприємців (Республіка Польща);

Павел Вуттке — начальник міжнародного відділу Польської інформативної компанії ВАСКО С. А. (Республіка Польща);

Єднак Руслан Володимирович — командир відділення частини спеціальної пожежної техніки АРЗ СП УМНС, прапорщик служби цивільного захисту;

Кармазин Василь Петрович — заступник начальника управління, завідувач сектору культурно-масової роботи Тернопільської міської ради;

Качан Микола Михайлович — командир відділення 1-ї підпорядкованої державної пожежної частини ТМВ УМНС, прапорщик служби цивільного захисту

Колодій Олег Зеновійович — начальник управління погашення прострочених платежів Тернопільської об’єднаної податкової інспекції;

Косінський Андрій Романович — оперуповноважений групи кримінальної міліції у справах дітей кримінальної міліції 2- МВМ Тернопільського МВ УМВС України в Тернопільській області;

Михайлюк Володимир Ярославович — начальник управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі

Павел Прокоп — менеджер міжнародних програм ПНВУМ (Німеччина)

Стефан Сиротник — депутат міської ради м. Хожув, голова товариства ВІСПА (Республіка Польща);

Тимчук Михайло Павлович — директор товариства з додатковою відповідальністю «Тернопільський завод залізобетонних конструкцій»;

Уніят Віктор Богданович — історик, краєзнавець;

Ференц Надія Василівна — тренер-викладач спортивної гімнастики ДЮСШ № 2;

Давід Хаджишвілі — головний спеціаліст відділу спорту місько ради м. Батумі (Грузія);

Чопик Євген Іванович — директор комунальної установи ПСМНЗ «Тернопільська художня школа».

Джерело:
Рішення 13 сесії шостого скликання Тернопільської міської ради № 6/13/95 від 16 серпня 2011 року.

2012

Церемонія нагородженя відбулася на Співочому полі 28 серпня 2012 року на День міста. Нагороджено 20 осіб:

Безкоровайна Надія Іванівна — завідувачка Тернопільським дошкільним навчальним закладом № 2;

Бобрівець Володимир Леонідович — голова правління ПАТ «Тернопільміськгаз»;

Буяк Богдан Богданович — проректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, кандидат історичних наук, доцент;

Гайда Тадей Теодорович — лікар-нейрохірург Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги;

Дрозд Ярослав — Генеральний Консул Республіки Польща у Львові;

Дубина Володимир Петрович — перший заступник начальника БМУ «Промбуд» ТОВ «Тернопільбуд»

Конопляник Станіслав Олександрович — головний інженер КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»

Кулина Ростислав Григорович — головний інженер КП «Тернопільелектротранс»;

Лукавий Євген Теодозійович — начальник Територіального управління МНС у Тернопільській області;

Маслівець Ольга Вікторівна — заслужений майстер спорту з вітрильного спорту, учасниця Олімпійських Ігор 2012 у Лондоні;

Родіонов Вадим Юрійович, Родіонова Тетяна Вікторівна — прийомні батьки, які у 2008 році прийняли на виховання та спільне проживання двох дітей, позбавлених батьківського піклування, Цибу Івана Михайловича 2000 р. н., та інваліда з дитинства Цибу Любов Михайлівну 2004 р. н.;

Семчишин Надія Михайлівна — директор КУ «Тернопільська музична школа № 1»

Сорочинська Світлана Миколаївна — начальник відділу гуманітарної освіти та виховання Тернопільського національного економічного університету;

Стареньков Віктор Георгійович — працював заступником начальника управління містобудування та архітектури Тернопільської міської ради;

Фірман Андрій Миколайович — начальник відділу громадської безпеки МВ УМВС;

Харитонов Олександр Євгенович — заступник голови Тернопільської обласної організації ВГО «Союз Чорнобиль України», голова Тернопільської міської організації «Інваліди Чорнобиля», учасник ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи першої категорії, інвалід ІІ-ї групи ЧАЕС

Шильман Олександр Леонідович — голова правління ПАТ «Тернопільське АТП-16127»

Шинкарик Микола Іванович — професор з науково-педагогічної роботи Тернопільського національного економічного університету, кандидат фізико-математичних наук, доцент, завідувач кафедри економіко-математичних методів, заслужений працівник освіти України, автор понад 60 друкованих праць;

Юхимець Ігор Юрійович — генеральний директор ВАТ «Тернопільобленерго».

Джерело:
Рішення 23 сесії шостого скликання Тернопільської міської ради № 6/23/30 від 17 серпня 2012 року.

2013

Церемонія нагородженя відбулася на Співочому полі 28 серпня 2013 року на День міста. Нагороджено 40 осіб та 1 організацію:

Антонюк Андрій Васильович — призер Чемпіонату Європи серед кадетів з греко-римської боротьби;

Бігус Микола Богданович — пластун станиці Тернопіль;

Богоніс Михайло Йосипович — заступник директор КП «Міськавтотранс»;

Бондаренко Юрій Іванович — директор Інституту моделювання та аналізу патологічних процесів, завідувач кафедри патологічної фізіології Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського;

Будний Богдан Євгенович — директор ТОВ «Видавництво навчальна книга “Богдан”»;

Букшована Людмила Іванівна — акушер-гінеколог Тернопільської комунальної міської лікарні № 2;

Василечко Микола Романович — краєзнавець, фотокореспондент;

Вахрів Галина Мирославівна — завідувачка Тернопільського дошкільного навчального закладу № 15;

Волинець Ліліана Мирославівна — директор Тернопільського навчально–виховного комплексу № 7;

Гайдук Наталія Володимирівна — референт УПН станиці Тернопіль;

Галатович Богдан Євгенович — директор ТОВ «ЕКОР»;

Гевко Світлана Романівна — завідувачка амбулаторії ЗПСМ № 9 Тернопільського міського закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги»;

Глєбов Роман Васильович — засновник молодіжної організації «Тернопільський молодіжний театр “Богослов”»;

Горішний Андрій Васильович — завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Тернопільської міської комунальної лікарні № 3;

Гудима Марія Ігорівна — завідувачка відділення дизайну Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола;

Дзюблюк Олександр Валерійович — завідувач кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету;

Довбня Ігор Вікторович — тренер гандбольного клубу «Педуніверситет-Енерго»;

Дудяк Степан Іванович — директор Тернопільської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів ЗОШ № 3;

Івегеш Василь Петрович (двічі - ???) — головний тренер футбольного клубу «Тернопіль»;

Кікінеджі Оксана Михайлівна — завідувачка кафедри психології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка;

Ковалик Ігор Михайлович — в. о. виконавчого директора ТМГО «Міжуніверситетська науково-дослідна лабораторія розвитку міста»;

Колодій Надія Андріївна — заступник начальника фінансового управління Тернопільської міської ради;

Лемега Олег Васильович — керівник ПП«Дружба – сервіс – житло – 1»;

Лесів Микола Федорович — начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради;

Лещук Роман Ярославович — декан факультету машинобудування та харчових технологій Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя;

Марценюк Василь Петрович — проректор з наукової роботи Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського;

Мацко Ірина Олександрівна — літераторка, дизайнерка;

Митник Микола Ярославович — перший проректор Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя;

Монастирський Григорій Леонардович — доктор економічних наук, доцент Тернопільського національного економічного університету;

Петровський Олександр Миколайович — кандидат історичних наук, член Всеукраїнської спілки краєзнавців України;

Підгрушна Олена Михайлівна — українська біатлоністка, майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка світу, 5-разова чемпіонка Європи, переможниця і призерка етапів Кубків світу з біатлону;

Соколовський Олег Іванович — заступник начальника управління відділу благоустрою та екології управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради;

Федорейко Валерій Степанович — завідувач кафедри машинознавства і транспорту Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка;

Феленчак Василь Андрійович — доцент кафедри вокально-хорових дисциплін Інституту мистецтв Тернопільського педагогічного університету імені Володимир Гнатюка, художній керівник та диригент Муніципального Галицького камерного оркестру, заслужений артист України;

Фурман Анатолій Васильович — завідувач кафедри соціальної роботи Тернопільського національного економічного університету;

Чоботарь Валерій Георгійович — голова правління Тернопільської обласної федерації фрі-файту та керівник західноукраїнського об’єднання осередків федерації;

Ярема Ганна Василівна — директор Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 19;

Яснюк Ігор Миколайович — художній керівник народного вокально-інструментального ансамблю «Світозари» Палацу культури «Березіль» імені Леся Курбаса;

Ятищук Анатолій Васильович — директор Тернопільської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів № 29;

Ячмінський Володимир Дмитрович — народний артист України, корифей Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка;

Колектив радіостанції «УХ-Радіо».

Джерело:
Рішення 36 сесії шостого скликання Тернопільської міської ради № 6/36/19 від 16 серпня 2013 року.

2014

Церемонія нагородженя відбулася на Співочому полі 28 серпня 2014 року на День міста. Нагороджено 12 осіб:

Башта Олександр Ілліч — громадський діяч, активний учасник Євромайдану;

Безкоровайний Євген Іванович — голова Тернопільської обласної організації Національної спілки письменників України;

Дорош Ігор Володимирович — голова Тернопільської обласної організації Національної спілки художників України;

Пан Вацлав Кепрта — громадянин Чехії, директор Архієпархіального Карітасу міста Оломоуц;

Крочак Ігор Якович — фотожурналіст, військовий історик;

Малінович Андрій Володимирович — актор Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка;

отець Андрій Марчак — директор Тернопільського благодійного фонду «Карітас»;

Назаренко Анатолій Петрович — тренер футбольного клубу «Тернопіль»;

Всечесний отець Ростислав Стройвус — координатор гуманітарної допомоги для України Архієпархіального Карітасу міста Оломоуц;

Телебан Андрій Михайлович — директор ДЮСШ з греко-римської боротьби, заслужений тренер України;

Тугаров Юрій Родіонович — лікар, ортопед-травматолог травматологічного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги

Турецький Василь Павлович — громадський діяч Тернопільщини, співзасновник першої крайової організації в Україні Народний Рух України.

Джерело:
Рішення 50 сесії шостого скликання Тернопільської міської ради № 6/50/2 від 20 серпня 2014 року.

2015

Церемонія нагородженя відбулася на Співочому полі 28 серпня 2015 року на День міста. Нагороджено 25 осіб:

Бартків Євген Григорович — член Української республіканської партії, заступник голови Тернопільської крайової організації Української республіканської партії;

Башта Олександр Ілліч (двічі - ???) — громадський діяч;

Беденюк Анатолій Дмитрович — лікар-хірург вищої категорії, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії № 1 Державного вищого навчального закладу «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського»;

Бородаєв Олександр Миколайович — майор, заступник командира військової частини п/п В3488;

Гайдуцький Дмитро Романович — голова громадської організації «Автомайдан Тернопіль»;

Гільтай Світлана Володимирівна — головний бухгалтер, голова профспілкового комітету комунального підприємства «Тернопільелектротранс»;

Гладчук Зеновій Омелянович — голова ГО «Спілка бійців та волонтерів АТО “Сила України”»;

Гладчук Олег Богданович — контролер водопровідного господарства абонентного відділу комунального підприємства «Тернопільводоканал»;

Гоча Аробелідзе — громадянин Грузії (реабілітація учасників АТО в АР Аджарія);

Доскоч Анжела Альфредівна — художній керівник Народної хорової капели «Зоринка» комунального закладу Тернопільської міської ради «Дитяча хорова школа «Зоринка», лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів;

Іващук Василь Євгенович — дорожній робітник Тернопільського міського шляхового ремонтно-будівельного підприємства «Міськшляхрембуд»;

Кондзьолка Андрій Васильович — футболіст КП «Футбольний клуб “Тернопіль”»;

Конько Василь Вікторович — волонтер групи «Схід та Захід разом»;

Кривицька Олена Сергіївна — майстер спорту України міжнародного класу, бронзовий призер Чемпіонату світу з фехтування, чемпіонку Всесвітньої універсіади в Кореї;

Крисоватий Андрій Ігорович — ректор Тернопільського національного економічного університету, доктор економічних наук, професор;

Лехіцька Оксана Миколаївна — завідувачка бібліотеки № 2 для дітей Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи;

Моцний Анатолій Петрович — водій комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення «Тернопільміськсвітло»;

Мусіхіна Лілія Іванівна — громадський діяч, волонтер;

Новіков Олег Ігорович — командир гаубичного самохідного артилерійського взводу військової частини п/п В4680;

Осадчук Дмитро Васильович — завідувач хірургічним відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги;

Пшоняк Іван Миколайович — фотокореспондент газети «Тернопіль вечірній»;

Рудько Людмила Ярославівна — завідувачка гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні;

Серафін Анатолій Сергійович — електрогазозварник теплорайону № 2 комунального підприємства теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго»;

Сірий Сергій Антонович — поет-пісняр, заслужений діяч естрадного мистецтва України, член Національної спілки журналістів України;

Стасів Михайло Ярославович — заступник головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності Тернопільського комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги», учасник АТО.

Джерело:
Рішення 61 сесії шостого скликання Тернопільської міської ради № 6/61/1 від 18 серпня 2015 року.

 

[Інф.: 24.10.2015. Оновл.: 25.10.2015]

Почесні громадяни Тернополя

pochesni-hromadiany-ternopolia Назва сторінки: Почесні громадяни Тернополя Мета-опис: Почесні громадяни міста Тернополя від 1867 року по сьогодення МЕТА ключові слова: Тернопіль, почесний громадянин --------------------------------

Встановлено з документів, що зберігаються в державному архіві Тернопільської області та архівному відділі Тернопільської міської ради за період з 1867 р. до 2013 р.

1867

Агенор Голуховскі, граф — намісник Галичини, уродженець Скали.

1875

Овсій (Євсевій) Черкавський, доктор — посол до австрійського парламенту.

1894

Адам Сапєга, князь.

1903

Леон Пінінськийм, граф — намісник Галичини, уродженець Гриймалова.

1905

Людвік Пунтшерт — бургомістр Тернополя.

1939

Едвард Ридз-Смігли — маршал Польщі, уродженець Бережан.

1968

Григорій Іванович Шевчук — заступник Голови Ради міністрів УРСР, колишній перший секретар Тернопільського обласного комітету Комуністичної партії України.

Георгій Йорданов — перший секретар Слівенського окружного комітету Комуністичної партії Болгарії.

Георгій Андонов — заступник голови виконавчого комітету Слівенської окружної народної Ради Болгарії.

Любен Ранков — перший секретар Слівенського міського комітету Комуністичної партії Болгарії.

Господін Йоргов — голова кооперативного господарства с.Загорна Слівенського округу Болгарії.

Славка Ніколова — голова общинного комітету Отєчественного фронту с. Гродєц Слівенського округу Болгарії.

Броніслав Петрович Домбровський — робітник виробничого об'єднання «Тернопільгаз».

Костянтин Боніфатієвич Матвєєв — ветеран воєн, персональний пенсіонер.

1969

Іван Ілліч Людніков — Герой Радянського Союзу, генерал-полковник у відставці, колишній командир 81-го стрілецького корпусу.

Микола Пантелеймонович Кучеренко — Герой Радянського Союзу, полковник (посмертно), колишній командир 302-ої Тернопільської стрілецької дивізі.

Григорій Васильович Танцоров — Герой Радянського Союзу, гвардії молодший лейтенант (посмертно), колишній командир батареї САУ-8.

Анатолій Павлович Живов — Герой Радянського Союзу, гвардії рядовий (посмертно), телеграфіст взводу зв'язку 302-ої стрілецької дивізії.

Григорій Опанасович Хілько — полковник запасу, ветеран війни.

Георгій Данчєв — громадянин Болгарії.

Георгій Міхайлов — громадянин Болгарії.

Петро Михайлович Чазов — ветеран воєн.

1970

Слава Недєв — громадянин Болгарії.

1971

Павло Іванович Сергель — персональний пенсіонер.

1972

Степан Йосипович Ткач — колишній секретар виконкому Тернопільської обласної ради депутатів трудящих, персональний пенсіонер.

1973

Іван Григорович Орап — ветеран війни, персональний пенсіонер.

Іван Мінович Синіцин — колишній заступник голови виконкому Тернопільської міської ради депутатів трудящих, персональний пенсіонер.

Захар Миколайович Дорофеєв — колишній перший заступник голови виконкому Тернопільської обласної ради депутатів трудящих, персональний пенсіонер.

1974

Степан Михайлович Сачко — ветеран воєн, персональний пенсіонер.

1983

Микола Олександрович Монєтов — полковник запасу, ветеран війни.

Володимир Васильович Мильніков — Герой Радянського Союзу, викладач Тернопільського філіалу Львівського політехнічного інституту.

1984

Клавдія Іллівна Шалікова — колишня радистка батареї 302-ої стрілецької дивізії.

Володимир Олександрович Ігнатьєв — ветеран війни.

1985

Денис Гнатович Дергачов — ветеран воєн, полковник у відставці.

Андрій Андрійович Снєжко — ветеран війни, гвардії капітан.

Семен Михайлович Хомський — директор Тернопільського експериментального ремонтно-механічного заводу.

Іван Михайлович Дузь — ветеран війни.

Ольга Іванівна Кудінова — персональний пенсіонер союзного значення.

1989

Іван Архипович Комаров — голова Тернопільської міської ради ветеранів війни і праці

1991

Мирослав-Іван кардинал Любачівський, Блаженніший, Верховний Архієпископ УГКЦ.

Мстислав (Степан Скрипник) — Святійший Патріарх УАПЦ.

Степан Ількович Хмара — народний депутат України.

1996

В'ячеслав Миколайович Олійник — перший олімпійський чемпіон збірної команди України, спортсмен із греко-римської боротьби.

1997

Віктор Андрійович Ющенко — Голова Правління Національного банку України.

2001

Олександр Андрійович Устенко — академік, ректор Тернопільської академії народного господарства.

Олексій Іванович Шимків — пенсіонер.

2002

Роман Юліанович Яремчук — президент-голова правління ВАТ «Ватра», депутат обласної ради.

Любомир кардинал Гузар — Верховний Архиєпископ УГКЦ.

2003

Ігор Петрович Ґерета — археолог, мистецтвознавець, історик, поет (посмертно).

Олег Миколайович Шаблій — ректор Тернопільського державного технічного університету ім. І. Пулюя.

Володимир Васильович Бігуняк — проректор Тернопільської державної академії ім. І. Я. Горбачевського.

2004

Левко Григорович Лук’яненко — голова Ради старійшин Української республіканської партії «Собор», народний депутат України.

2008

Іван Степанович Марчук — художник, один зі 100 геніїв світу.

2010

Степан Андрійович Бандера — лідер ОУН,

Роман Йосипович Шухевич — головнокомандувач УПА,

Роман Леонідович П’ятницький — екс-командир корвету «Тернопіль».

2011

Степан Євстахійович Сапеляк — активний учасник національно-визвольного руху, поет,

Йосиф Сліпий — предстоятель Української греко-католицької церкви,

Леонід Олександрович Кудринський — ветеран пожежної охорони Тернопільщини, ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (посмертно).

2012

Лесь Курбас — актор, режисер.

2013

Євген Михайлович Коновалець — голова проводу ОУН,

Соломія Амвросіївна Крушельницька — оперна співачка,

Данило Васильович Чепіль — архітектор.

2015

14 українських військовиків-Героїв, учасників АТО:

Павло Іванович Бас

Віктор Петрович Гурняк

Андрій Сергійович Дрьомін

Дмитро Іванович Заплітний

Федір Федорович Коломієць

Віталій Іванович Курилович

Віталій Зіновійович Лотоцький

Юрій Богданович Наливайчук

Олександр Володимирович Орляк

Павло Андрійович Римар

Назарій Олексійович Сикліцкий

Віктор Володимирович Стефанович

Зіновій Миколайович Флекей

Андрій Михайлович Юркевич

2015

7 українських військовиків-Героїв, учасників АТО:

Сергій Петрович Кульчицький

Володимир Миколайович Вовк

Юрій Володимирович Горайський

Михайло Ярославович Думанський

Андрій Андрійович Питак

Михайло Ярославович Стасів

Володимир Ярославович Яницький

а також:

Гоча Аробелідзе — грузинський громадський діяч із м. Батумі.

Володимир Петрович Кравець — ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Джерела:
рішення сесій Тернопільської міської ради, сайт Тернопільської міської ради.

 

[Інф.: 15.09.2008. Оновл.: 5.10.2016]