Слово про мову

Вставаймо, українці, в лави на захист мови і держави!

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ліна Костенко.

Чорти ківалови-колесніченки
Та вкупі з ними інші байстрюченки
З роздвоєними злими язиками
Вкусили душу рідної нам мами.

Нема мови — нема держави

Звертаюсь до тих чиновників і громадян України, котрі не люблять і не шанують українське. Сьогодні до влади прийшли україноненависники, які руйнують наші мову (прагнучи ще однієї державної мови — російської, щоб знищити мову етнічних українців, а отже — й саму націю), культуру, історію і навіть незалежність держави. Тому патріотичним силам потрібно об’єднатись навколо української ідеї і вести просвітницьку роботу серед населення України, особливо серед молоді. Необхідно формувати національну свідомість, долати нігілізм, щоб зберегти розвиток самобутності національної культури, мови, історичної правди й пам’яті.

Риба гниє з голови

Бути українцем в Україні — це злочин? Саме такого висновку можна дійти сьогодні, слухаючи українофобів і перевертнів у нібито ще вільній і незалежній Українській державі. Так, відомий усій Україні депутат і дипломований агроном з Умані Вадім Колєсніченко (він ще й екс-міліціонер) з єхидною посмішкою мовою сусідньої держави час від часу заявляє: «Закон, защищающий права человека в Украине, будет принят. Интересы отдельных националистических группировок будут оставлены без рассмотрения, потому что у нас полиэтническое, многонациональное государство, и мы обязаны гордиться богатством языков, культур и религий».

Мова – основа безпеки української нації

Російська публіцистка Тетяна Миронова наголошує, що «мова — це потужний зв’язок між російськими людьми минулих і майбутніх часів. Змініть мову, спотворте її, знищіть її національну самодостатність сьогодні, і ми не впізнаємо себе ні в наших пращурах учора, ні в наших нащадках завтра; втративши минуле, і не матимемо майбутнього, перестанемо існувати як нація... Ось чому збереження російської мови є основа безпеки російської нації і на її захист повинні бути спрямовані охоронні дії держави, що поклала в підґрунтя своєї політики доктрину безпеки».